Gümüşhane Üniversitesi ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliğiyle düzenlenen “7.Lojistik Eğitim Standartları Çalıştayı” açılış programı 8 Eylül Cumartesi günü Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi’ nde gerçekleşti. İki gün sürecek olan Çalıştay’ ın açılışı Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Bahri BAYRAM, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa AYYILDIZ, İrfan Can Köse MYO Müdürü Doç. Dr Ahmet Mutlu AKYÜZ, LODER Karadeniz Temsilcisi ve Lojistik Eğitim Standartları (LES) 7. Çalıştayı Koordinatörü Doç. Dr. İskender PEKER, LODER Başkanı ve Maltepe Ünv. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ, LODER YK. Üyesi Umut Rıfat TUZKAYA, KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr Birdoğan BAKİ, YÖK Uzman Yardımcı Ayhan KOÇER, Uluslararası Nakliyeciler Derneği YK Üyesi Abdullah ÖZER, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail AKÇAY, ve Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen 60 akademisyenin katılımıyla gerçekleşti. 

     Açılış konuşmasını yapan LODER Karadeniz temsilcisi Doç. Dr. İskender PEKER, Lojistik Eğitim Standartları Çalıştayı’ nın 7.sinin Gümüşhane Üniversitesi’ nde düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr Sayın Halil İbrahim ZEYBEK olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr Bahri BAYRAM, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa AYYILDIZ ve üniversitemiz akademisyenlerine, LES 7. Çalıştayı Düzenleme Kurulu’nda yer alan ve özveri ile bu süreçte büyük katkı sağlayan Köse Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Mutlu AKYÜZ 'e, Köse MYO Öğr. Gör. Ramazan Eyüp GERGİN' e, Köse MYO Öğr. Gör.Eda TUTAK 'a, destek veren sektör paydaşlarımızdan Gümüştaş Maden A.Ş, Trabzon Limanı, Kral Pestil Köme, Sultan Pestil Köme, Uluslararası Nakliyeciler Derneği ve Köse Belediyesi’ ne teşekkürlerini iletti. Sözlerine Çalıştay’ ın verimli geçmesi temennisi ile son veren Sayın PEKER, lojistik alanında verilen eğitimlerin standart ve uyumlu hale getirilmesinde son derece önemli olan bu Çalıştay’ a ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

     Çalıştay’ın öğleden sonraki programına Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu’nda devam edildi. Köse Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Mutlu AKYÜZ, Meslek Yüksekokulumuzda böylesi önemli bir Çalıştay’ a ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederken desteklerini esirgemeyen Köse Belediye Başkanı Sayın Turgay KESLER ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa AYYILDIZ’a  teşekkürlerini ileterek Köse Kaymakamı Sayın Ömer Faruk CANPOLAT ile birlikte kendilerine plaketlerini takdim ettiler. Teşekkür ve plaket takdimlerinin ve çalıştay oturumlarının Meslek Yükekokulumuz’da gerçekleştirilmesinin ardından Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen 60 akademisyenin de içinde bulunduğu heyet, Köse İlçesi Salyazı Köyü’ nde yapım çalışmaları devam eden "Gümüşhane-Bayburt Havalimanı" ziyaretini gerçekleştirdi. Alt yapı çalışmaları devam eden havalimanı hakkında teknik bilgi edinen akademisyenlerimiz bu projenin ülkemize faydalı olması adına görüş ve önerilerde bulundu. 

     9 Eylül Pazar günü Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi’ nde gerçekleştirilen oturumlar ile Çalıştay kapanışı katılımcıların Gümüşhane'nin tarihi mekânlarını gezmesi ile son buldu.