"Köse İçin Söyle" Projesi bugün Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu' nda düzenlenen iftar yemeği ve ardından gerçekleştirilen bir program ile tanıtıldı. İftar yemeği ardından izlenen "Köse İçin Söyle" videosu protokol üyeleri ve misafirlerden büyük beğeni topladı.

     Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören, müziğe ilgili ve gönüllü öğrencilerin yer aldığı “Köse İçin Söyle” projesi Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu ve Köse Kaymakamlığı koordinatörlüğünde yürütülmüştür. Köse İçin Söyle projesinin amacı, evrensel bir dil olan müziği kullanarak Köse İlçesi ve Yüksekokulumuzun tanıtımını yapmak ve bilinirliğini arttırmaktır. Bu kapsamda gönüllü öğrenciler, Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Eda TUTAK ve Ulaştırma Hiz. Bölüm Başkanı Öğr. Gör Ramazan Eyüp GERGİN koordinatörlüğünde bir araya getirilmiş ve özverili bir çalışma sürecinin ardından “Köse İçin Söyle” projesi ortaya çıkmıştır.

     Yürütülen projeye Köse Kaymakamı Sayın Ömer Faruk CANPOLAT ve Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Ahmet Mutlu AKYÜZ her aşamasında destek olarak bizzat projenin içinde yer almışlardır. Köse Belediye Başkanı Sayın Turgay KESLER, projeye desteklerini esirgememiş herzaman proje ekibinin yanında olmuştur. Proje çekimlerini ise Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Arş. Gör. M. Said TUĞCU ve Sayın Mert MUTLU gerçekleştirmiştir. Proje kapsamında öğrencilerimiz Âşık Veysel’den “Uzun İnce Bir Yoldayım” Neşet Ertaş’ tan “Bahçe Duvarından Aştım” ve Anadolu halkına mal olmuş “Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme” diyerek her kelimesiyle Anadolu kokan türkülerimizi seslendirmiştir.

     Köse ilçesinin doğal güzellikleri ile öğrencilerimizin güzel seslerinin birleşmesi ve özverili çalışma sonucu ortaya çıkan videomuz izleyicilerden büyük beğeni toplamıştır. Proje ekibinde yer alan öğrencilerimize, hocalarımıza ve projede yer alan Yüksekokul çalışanlarına katılımlarından dolayı teşekkür belgelerini, Belediye Başkanımız Sayın Turgay KESLER ve Müdürümüz Doç. Dr. Ahmet Mutlu AKYÜZ   takdim etmiştir. Proje koordinatörü Öğr. Gör. Eda TUTAK ve Öğr. Gör. Ramazan Eyüp GERGİN hocalarımıza plaketleri ise Köse Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk CANPOLAT tarafından takdim edilmiştir.

     Programımız Müzik Öğretmeni Sayın Kurtuluş GÜNER'in gerçekleştirdiği canlı müzik şöleni  ve Değerli Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk CANPOLAT' ın bağlama çalarak bizi onurlandırması ile son bulmuştur.

     Aşağıda verilen linkten videomuza ulaşarak izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz...

https://www.youtube.com/watch?v=a5U2sG5rU6g