10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu Sosyal Sorumluluk Projesi ve Farkındalık çalışması kapsamında başlatılan tekerlekli sandalye bağış kampanyasının takdimi, bugün Yüksekokul Kampüsü’ nde bir tören ile gerçekleşti.

    Proje kapsamında başlatılan tekerlekli sandalye bağış kampanyasını tamamlayan Meslek Yüksekokulumuz, toplanan bağışlarla alınan 10 adet tekerlekli sandalyeyi, düzenlenen bir törenle engelli vatandaşlarımıza dağıttı. Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu Kampüs alanında düzenlenen törene katılan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek yaptığı konuşmada, “Böylesine anlamlı bir projeyi başlatması ve önderlik etmesi vesilesiyle Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Ahmet Mutlu Akyüz’ü, Öğr. Gör. Ramazan Eyüp Gergin’i ve Öğr. Gör. Eda Tutak’ı kutluyorum. Gerçekten bizler için çok anlamlı bir projeye imza attılar. Engelli olmak bir kusur değildir. Eğer bir engel arıyorsak, bilinmeli ki en büyük engel körelmiş kalplere sahip olan vücutlardır. Bilmeliyiz ki hepimiz potansiyel engelli adayıyız. Buradan hareketle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda böyle bir organizasyonda bulunmaktan mutluluk duydum. Böylesine anlamlı bir projeye destek veren bağışçılarımıza ve başta Köse Kaymakamımız Ömer Faruk Canpolat ve Belediye Başkanımız Turgay Kesler olmak üzere ilçe protokol üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
     Düzenlenen törende konuşan Köse Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, konuşmasında bu anlamlı projeyi destekleyen, yürüten, bağışta bulunan herkese ve Gümüş-El Engelliler Derneği Başkanı Mahmut Karaman’a teşekkürlerini dile getirdi.
     Tören, başlatılan farkındalık çalışması kapsamında tedarik edilen 10 adet tekerlekli sandalyenin engelli vatandaşlarımıza takdim edilmesi ile son buldu.