10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu Sosyal Sorumluluk Projesi ve Farkındalık çalışması kapsamında başlatılan tekerlekli sandalye bağış kampanyasının ilk takdimi 16 Mayıs'ta Yüksekokul Kampüsü’ nde gerçekleştirilen bir tören ile sahiplerine takdim edilmişti. Projenin ikinci aşaması ise 5 Temmuz 2019 tarihinde Köse Belediye Binası önünde yapılan bir tören ile tamamlandı.

    Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Görevlisi Ramazan Eyüp GERGİN ve Öğr. Gör. Eda TUTAK önderliğinde başlatılan tekerlekli sandalye bağış kampanyası kapsamında  10 adet tekerlekli sandalye, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Köse Kaymakamımız Ömer Faruk Canpolat ve Belediye Başkanımız Turgay Kesler 'in katılımıyla düzenlenen bir törenle engelli vatandaşlarımıza dağıtılmıştı. Törende Belediye Başkanımız Sayın Turgay Kesler,  5 adet akülü araç sözü vererek projeye destek olacağı sözünü vermişti ve bu kapsamda 5 Temmuz 2019 tarihinde Köse Belediyesi önünde Belediye Başkanımız Sayın Turgay Kesler, Öğr. Gör. Ramazan Eyüp GERGİN ve ilçe protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen törende  5'i akülü 3'ü manuel olmak üzere toplam 8 engelli araç sahiplerine takdim edildi.

     Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından Hollanda'dan tedarik edilen akülü araçların Köse Belediyesi'ne gönderildiğini belirten Başkan KESLER, engelli bireylerin sayısının dünya nüfusu içinde önemli bir paya sahip olduğunu ve engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için herkesin sorumluluk alması gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasında Sayın KESLER, bu projeyi başlatan başta Köse Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Mutlu AKYÜZ'e, Öğr. Gör. Ramazan Eyüp GERGİN' e ve Öğr. Gör. Eda TUTAK' a, destekleri dolayısıyla Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim KULULAR ve emeği geçen herekese teşekkürlerini iletti.